Pokoj pro děti

Sekce

Sedmero zásad při zařizování dětského pokoje:


1)    Děti se vyvíjí a pro správný růst potřebují kvalitní a ergonomicky vhodný nábytek. Proto dáváme přednost snadno upravitelnému a nastavitelnému dětskému nábytku. Výhodou je nákup vybavení z jedné modulově uspořádané kolekce, ke které je možné časem přikupovat další díly.


2)    Poslední na čem byste mněli šetřit je postel. Vybíráme dětské postele s lamelovým roštem (nejlépe nastavitelným) a vhodnou matrací (pozor - ne každá matrace se hodí ke každému roštu), a to vše s ohledem na věk a hmotnost dítěte. Oceníme i pratelný povlak matrace.


3)    Nepředbíhejte! Nesnažte se vybavit celý pokoj ihned po narození dítěte. Během prvních let bude stejně většinou s vámi a pokoj bude spíše jakousi hernou. Nakupte jen základní vybavení jako přebalovací pult, prádelník, postýlku a hlavně kvalitní koberec. Na vše ostatní bude dost času později.


4)    Poskytněte dětem v dětském pokoji dostatek místa na hraní. Vyvarujte se přeplňování nábytkem.


5)    Každý dětský pokoj by měl být vybaven dostatečným a hlavně vhodným osvětlením. Vhodná je kombinace centrálního zdroje světla s bodovým přisvětlením na potřebných místech (pracovní plocha, postel).


6)    Volte takové vybavení dětského pokoje, které bude pro vaše ratolesti co možná nejbezpečnější. Vyvarujte se ostrých rohů, skleněných vitrín a u dětských pokojů pro nejmenší hlídejte i to, zda z nábytku nelze snadno oddělit menší součástky, které by dítě mohlo pozřít.


7)    Využijte vlastní kreativitu a přizpůsobte dětský pokoj nejrůznějšími doplňky, jako jsou kapsáře, obrázky, polštářky ? Fantazii se meze nekladou.

 

převzato z webu www.detske-pokoje.ezin.cz

Přidat komentář

Autor:

Text:

Opište tento text:

CAPTCHA

Komentáře

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

odkazy

Victoria secret

webgames

Firma na zážitky

Herní.cz

Počítadlo

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat