Sekce » Dům a zahrada

Sekce

Dětský pokoj - využití prostoru

Při zařizování každého dětského pokoje si musíme co nejlépe rozvrhnout celý prostor. Musíme funkčně skloubit spací a pracovní část místnosti, úložné prostory, a měl by nám zbýt ještě dostatečný prostor na hraní. A to navíc dětský pokoj většinou nebývá největší místností domácnosti. Ze je několik tipů jak prostor co nejlépe využít.


Drobnosti do bytu

Největší možnosti máme asi při výběru bytových doplňků při zařizování dětského pokoje. Jsou to nejen nejrůznější kapsáře, sedáky a polštářky, ale můžeme vybírat i z dalších zajímavých předmětů. Dětské pokoje můžeme oživit například i závěsným houpacím vakem, který při nenadálé návštěvě může posloužit i jako rychlá skrýš na rozházené hračky - ty nandáme do vaku a vše vytáhneme ke stropu. Sportovně založeným dítkám udělají radost určitě i ripstole, nebo posilovací tyč do futer.

pokud máme malý byt kde se nám kumulují funkce místností, případně jeden větší otevřený prostor, můžou nám dobře posloužit například různé paravány a zástěny do interieru. Ty nejenže dokáží místnost opticky rozdělit, ale dokáží talé skrýt například pracovní kout, nebo spací část místnosti a navíc vkusně doplnit celkový výraz prostoru.

Můžeme si pohrát i s předsíní - to je místo které každý nový návštěvník vidí jako první, a zde si také udělá svůj první dojem z našeho obydlí. V předsíni by v žádném případě neměl chybět věšák na oblečení, a pokud nám to velikost a hlavně přístup světla dovolují, můžeme zde umístit i nějaké květiny. K jejich bezpečnému usazaní poslouží stojan na květiny.

Pokoj pro děti

Sedmero zásad při zařizování dětského pokoje:


1)    Děti se vyvíjí a pro správný růst potřebují kvalitní a ergonomicky vhodný nábytek. Proto dáváme přednost snadno upravitelnému a nastavitelnému dětskému nábytku. Výhodou je nákup vybavení z jedné modulově uspořádané kolekce, ke které je možné časem přikupovat další díly.


2)    Poslední na čem byste mněli šetřit je postel. Vybíráme dětské postele s lamelovým roštem (nejlépe nastavitelným) a vhodnou matrací (pozor - ne každá matrace se hodí ke každému roštu), a to vše s ohledem na věk a hmotnost dítěte. Oceníme i pratelný povlak matrace.


3)    Nepředbíhejte! Nesnažte se vybavit celý pokoj ihned po narození dítěte. Během prvních let bude stejně většinou s vámi a pokoj bude spíše jakousi hernou. Nakupte jen základní vybavení jako přebalovací pult, prádelník, postýlku a hlavně kvalitní koberec. Na vše ostatní bude dost času později.


4)    Poskytněte dětem v dětském pokoji dostatek místa na hraní. Vyvarujte se přeplňování nábytkem.


5)    Každý dětský pokoj by měl být vybaven dostatečným a hlavně vhodným osvětlením. Vhodná je kombinace centrálního zdroje světla s bodovým přisvětlením na potřebných místech (pracovní plocha, postel).


6)    Volte takové vybavení dětského pokoje, které bude pro vaše ratolesti co možná nejbezpečnější. Vyvarujte se ostrých rohů, skleněných vitrín a u dětských pokojů pro nejmenší hlídejte i to, zda z nábytku nelze snadno oddělit menší součástky, které by dítě mohlo pozřít.


7)    Využijte vlastní kreativitu a přizpůsobte dětský pokoj nejrůznějšími doplňky, jako jsou kapsáře, obrázky, polštářky ? Fantazii se meze nekladou.

 

převzato z webu www.detske-pokoje.ezin.cz

bytové doplňky

Opravdová krása se skrývá v detailu. A tak i my dotváříme své interiéry různými bytovými doplňky, které našim pokojům propůjčují unikátní a svébytný výraz. Často právě na detailu ulpí naše pozornost a my si i po letech dokážeme vybavit babiččin starý stojací věšáky na oblečení, ale podobu celé předsíně už bychom dávali v paměti dohromady jen velice těžko.

A dneska se nám nabízí opravdu nepřeberné množství bytových doplňků, kterými můžeme vylepšit naši domácnost. Radost si můžeme udělat například zřízením květinového koutku jehož výraz podtrhne dobře vybraný stojan na květiny, případně můžeme přídáním několika vkusných polštářků přetvořit naši starou pohovku na módní kus nábytku. Fantazii se meze opravdu nekladou, a tak je jen na nás zda dáme přednost teplým barvám evokujícím rodinou pohodu, nebo moderním odstínům proklamujícím chuť do života.

I velice stroze zařízené koupelny dokáží zcela proměnit stylová zrcadla do koupelny. máme na výběr z nepřeberného množství tvarů závěsných zrcadel, ale také zrcadel teré jsou součástí některých kusů nábytku - nejčastěji skříněk na toaletní potřeby. A pokud potřebujeme zakrýt nějakou část bytu (např. pracovní kout) před zraky návštěvníků, respektive ji opticky oddělit od zbytku místnsti,můžeme použít různé paravány a zástěny do interieru. Je už jen na nás zda dáme přednost tradiční ratanové úpravě, nebo modernímu potisku. Na výběr jsou paravany potisknuté jak obrazy známých mistrů, tak fotografiemi světových metropolí, případně známých osobností.

 

Převzato z magazínu Webz

moje domácnost

Zarízení domácnosti nábytkem není určitě levná záležitost, a proto je nutné vše nejprve důkladně promyslet. Na námi zakoupený nábytek se budeme totiž nejspíše dívat skoro každý den po dobu několika let.

 

Centrem každé domácnosti je asi obývací pokoj kde trávíme většinu svého společného rodiného času. Bývá zde prostor k posezení, elektronika jako například televize čí hi-fi věž, někdy i menší či větší knihovna případně při nedostatku místa jinde pracovní kout. Skutečnou dominantou obývacích pokojů se ale stávají obývací stěny na jejichž výběr je dobré klást obzvláštní zřetel.

Pokud plánujeme zřídit odpočinkový kout na zahradě, bude nutné pořídit i nějaký zahradní nábytek. Nabízí se nám výběr od jednoduchého plastového nábytku až po dokonale zpracovaný dřevěný, kovový či ratanový nábytek. Díky moderním způsobům povrchové úpravy se nemusíme bát krátké trvanlivosti - při vhodném občasném ošetření nám náš zahradní nábytek vydrží dlouhá léta.

Celkový ráz místností nám mohou pomoci dotvořit stylové bytové doplňky. Volíme je s ohledem jak na estetiku, tak často i užitnou hodnotu. Prostá vyšívaná dečka a proutěná miska může rázem proměnit náš moderní skleněný jídelní stůl na kus nábytku z kterého hřeje rodinná tradice a pohoda.

 

 

převzato z magazínu webz

1 2   »

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

odkazy

Victoria secret

webgames

Firma na zážitky

Herní.cz

Počítadlo