Dětský pokoj - využití prostoru

Sekce

Při zařizování každého dětského pokoje si musíme co nejlépe rozvrhnout celý prostor. Musíme funkčně skloubit spací a pracovní část místnosti, úložné prostory, a měl by nám zbýt ještě dostatečný prostor na hraní. A to navíc dětský pokoj většinou nebývá největší místností domácnosti. Ze je několik tipů jak prostor co nejlépe využít.


 
Využijte rohy místností.


Výrobci dnes nabízejí řadu zařizovacích předmětů určených pro využití rohů pokojů.  Jedná se nejen o rohové stoly, police, skříně a komody, ale například i různá fitness zařízení a podobně. U některých zařízení, jako je televizor nebo počítač může být umístění v rohu místnosti i výhodou (eliminujeme tak nepříjemný odraz okna na obrazovce). Naopak někdy platíme i určitou daň – například u rohových psacích stolů bývá zpravidla nutné dodatečné osvětlení prostoru.

 

Rohová skříňRohový PC stolek

Do rohu lze umístit sříň, ale i kompletní pracovní stanici

 

Vertikální řešení

Pokud nám to světlá výška místnosti dovoluje, nabízí se využití patrových postelí či paland, a to nejen v případě že dětský pokoj obývají dvě děti. Do prostoru pod palandou lze umístit například psací stůl, pohovku, komodu, nebo je využít třeba jako knihovnu. Děti navíc ocení, že si mohou ve spodním prostoru postavit “bunkr“ ;-). Při nákupu se pak zaměřte hlavně na bezpečnostní prvky patrové postele a její celkovou stabilitu!

 

Patrová postel Patrová postel 2

Nejen dvě postele nad sebou - spodní prostor lze využít i jinak

 

Úložné prostory


Zde se dá ušetřit další cenné místo. Variabilita a široká nabídka dnešního nábytku umožňuje využít takřka každý prostor. Nejedná se rozhodně jenom o různé poličky a komody, lze využít i nejrůznější kapsáře a boxy. Nebojte se ani výše položených prostor nad skříněmi, kam sice děti nedosáhnou, ale můžete zde umístit například sezónní oblečení, nebo odložené hračky čekající až doroste další potomek. U prostor pro věci běžné potřeby dávejte přednost jednoduchým a snadno přístupným řešením.

 

houpací vak Kapsář

Vak poslouží nejen jako houpačka, ale lze do něj uschovat i hračky - vytáhneme ke stropu a je uklizeno

úložné prostory pod postelí

Vyšší postel pod sebou skrývá dostatečně veliký a snadno přístupný úložný prostor

 

Převzato z www.detske-pokoje.ezin.cz

Přidat komentář

Autor:

Text:

Opište tento text:

CAPTCHA

Komentáře

Hledat

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

odkazy

Victoria secret

webgames

Firma na zážitky

Herní.cz

Počítadlo